סודות ההצלחה לניצחון – חידון התלמוד הישראלי

מתוך הכתבה בערוץ שבע:

כמעט שבוע לאחר גמר חידון התלמוד הבינלאומי, זו הזדמנות טובה לסכם את חווית הלימוד ולשמוע ממי שקטף כמעט את המקום הראשון טיפים להמשך.

נקודה אחת בלבד עצרה את שילה ואביו ישי שריג מלהגיע למקום הראשון בחידון התלמוד, אליו הגיע ניסים נעם שריקי ואביו יוסף, גם הם מהיישוב בית אל.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרו הזוכים במקום השני והמכובד על חווית הלמידה לחידון, על הכבוד הרב שרוחשים בסביבתם ללימוד התורה וגם נתנו עצה חשובה למי שרוצה להצליח בגמר חידון התלמוד הבא.

"החלק שאני הכי אהבתי בחידון זה החלק של ההיסטוריה של התלמוד ונראה לי שזה החלק שאני אקח איתי לחיים", מספר שילה.

את הזכייה במקום השני בהפרש של נקודה בלבד מהמקום הראשון לא קיבל שילה בהפתעה. "כבר אחרי החידון המקדים הבנתי שאני בהפרש של נקודה אחת מניסים נועם והרב יוסף שריקי", אמר שילה. "וגם כשעשו לי ראיון קצר לפני החידון, אז אמרתי שאני מתכנן להיות מקום שני".

ישי שריג הוסיף, "מקום שני זה נפלא. ומעבר לזה, אנחנו מאוד מאוד שמחים בשבילם, הם חברים והם למדו חלק מהחומר ביחד".

באופן מפתיע 2 הזוכים במקומות המכובדים הם בני אותו יישוב ואפילו אותה כיתה, לדברי שילה, יום למחרת החידון חגגו להם כל החברים. "היה מאוד שמח ואפילו אמא של אחד מהחברים הכינה עוגה לכבוד הזכייה".

"אני חושב שזה דבר מדהים לראות ששני הזוכים במקומות הראשונים בחידון מאותו יישוב ומאותה כיתה", מוסיף ישי. "יש בזה אמירה מאוד משמעותית כי זה גם הרב הנוכחי שהוא מדהים ותורם את כולו וגם המחנכים שהיו להם בעבר, והמנהל והתמיכה בבית ספר בלימוד לחידון ובכלל בלימוד תורה, ואם זה ההרגשה ביישוב, האווירה ביישוב בכלל היא אווירה של תורה.

"אם הם היו זוכים מקום ראשון ושני בתחרות כדורגל הם לא היו מקבלים עשירית מהיחס שהם קיבלו עכשיו. זו אמירה לא רק על הזכיה אלא גם על מה שהם זכו, דווקא בחידון של תורה דווקא בחידון ש ציונות", הוסיף ישי.

שילה ואביו מדברים על סוד ההצלחה ומגלים שהצלחה תלויה בעיקר בהשקעה גדולה. ישי: "זה היה מדהים הלימוד המשותף. למדנו חלק מהזמן בנפרד וחלק ביחד והייתה אווירה בבית של לימוד, אז הגענו לאן שהגענו וזה בזכות שלקחנו את הנושא ברצינות ואני חושב שזה חלק מהחומר, יגעת ומצאת תאמין".

הוא מבקש להוסיף: "מעבר לזה שהחומר מאוד מעניין וכיף הייתה מאוד מעניינת ההבנה שלנו אחד את השני, לשים לב איזה נושאים מעניינים כל אחד מאיתנו איך הזיכרון של כל אחד עובד, באיזה נושאים כל אחד חלש ובאיזה חזק".

"לדעתי מה שהכי חשוב בלמידה לחידון זה השקעה והתמדה", אומר שילה. "חשוב גם להשקיע אבל השקעה חד פעמית לא תניב את אותן תוצאות כמו אחד שלמד כל יום".

שריג האב מוסיף בגאווה את ההכנות שעשה בנו לקראת החידון: "הוא חזר מבית ספר ומבית הספר, אם זה בשתיים אם זה בשלוש, ישר לישיבה, לומדים עד ארוחת ערב והוא חזר ללמוד אחר כך עוד פעם"

 

אין עדיין תגובות למאמר זה

הוספת תגובה

To Top